Tým

Nas Tym 1
Nas Tym 2
Nas Tym 4
Tym1
Tym2
Tym3

Tomáš Teplý

Majitel a ten co vsadil na Kurdějov - na reliéf jeho krajiny, vinařskou historii a snaží se jej vrátit na vinařské mapy. Je přesvědčen, že dobrá vína lze vyrábět pouze z vlastních vinic, které vinař dobře zná a naučí se s nimi pracovat. Vinice v prudkých svazích, BIO režim jejich obhospodařování, speciální technika, šetrné ruční práce, redukované sklizně. Nyní i správný kolektiv lidí, kteří mají zájem, znalosti a chuť s takovými hrozny pracovat ve vinařství. Je přesvědčen, že na Moravě můžeme vyrábět skvělá a i tzv. velká vína. To je cíl, který si vytyčil.

Andrea Teplá

Bez ní by to nešlo, stará se to, co není tak vidět, ale bez čeho by fungování vinařství a nejen toho nebylo možné. Vyřizuje každodenní agendu, expedici vína, ubytování, organizuje akce, prostě skoro všechno. Najde si čas i na vinice a občas dovede uklidnit naše horké hlavy

Petr Vacenovský – enolog vinařství

Petr má dlouholetou vinařskou praxi v mnohem větším vinařském provozu. Možná náhoda, možná osud a od ročníku 2019 je plnohodnotným enologem Vinařství Václav. Petr přirozeně zapadl do kolektivu. Myslím, že jsme si sedli a veškeré dění ve sklepě dostalo nový směr.

Petr Očenášek

Je marketér, publicista a konzultant, s výbornou angličtinou, který rozumí vínu. Občas nás nepustí ke slovu, ale jeho zápal pro věc je nakažlivý. Má v kompetenci prezentaci vína a vinařství směrem k zákazníkům, školí personál a vede většinu degustací. Jinak také znalec vína a vinařský odborník s 20 letou vinařskou praxí jak doma tak v zahraničí, jak Petr sám říká permanetní student a degustátor, držitel titulu WSET a WSIT, který začínal pod vinařskými odborníky jako jsou Vilém Kraus a Josef Peřina.

Mike Mazey - externí poradce vinařství

Mike je australský vinař, publicista, hodnotitel a znalec vín, a výborný společník, který se vlivem osudu ocitl v ČR. Mike jezdí pravidelně na „kontroly“ vinic a vín. Naše již skoro dvouletá spolupráce se ve vínech odrazila a je znát.

Pavel Filipovszki – kamarád a občasný konzultant

Pavel je ten, kdo nás naučil, abychom do sklepa z vinic vozili jen ty pokud možno „nejlepší hrozny“ ve správný čas. Je to známý a zkušený vinař. Měl jsem štěstí ho před lety poznat a ochutnat i vína z jeho produkce. On se na ty naše vinohradnické počiny do Kurdějova jezdil dívat od začátku a celou dobu tak mohl vidět růst vinic, ale i naše snažení ve sklepě. Svým tichým projevem si umí sjednat pozornost a všichni mu pozorně naslouchají.

Tadeáš a Mira

Naši „mladí vinaři“. Ve sklepě i ve vinici velká pomoc. Jejich elán a zápal pro nové věci nás nabíjí a motivuje.

Pepa Herold

Všeuměl, který se tak asi narodil. Na co sáhne opraví. Jeho zásluhou jsou veškeré zařízení vždy a včas funkční. On nejlépe umí vše ovládat i nastavit a je ten, komu se volá jako prvnímu, když nastane problém.

Matěj Machovský

Dlouholetý přítel a soused z vinařské ulice. Každý den se staví nás pozdravit a když je třeba i rád ochotně pomůže. Matějovi sklenku vždy rádi nalijeme...

Vlasta Hanáková

Paní Hanáková nám pomáhá s úklidem vinařství a především apartmánů. Chystá pokoje pro nové návštěvníky a patří k těm, jejichž práce je vidět na první pohled.

Robin Kortiš – vinohradník

Robin nám občas přišel pomoci již od výsadby prvních vinic. Jednou se mě zeptal, jestli by neměl zůstat. To, že je již léta stálý zaměstnanec našich vinic, svědčí o tom, že jeho otázka i má odpověď, byly na místě. Robin se stará především o úzké spony našich vinic. Většina jeho práce spočívá v tom, že s něčím vrčí – s pásáky, malými traktory, čtyřkolkou, nebo i sekačkou a křovinořezem. Úzké spony jsou velmi pracné a Robin je umí udržet ve výborném stavu.

Petr Majerský – externí pracovník ve vinicích

Petrovou specializací jsou větší stroje a traktory. Skoro sám se postará o vinice s širšími řádky. Velká pomoc.

Zuzana Majerská, Růžena Majerská

Veškeré ruční práce ve vinicích. Jejich pečlivost je na první pohled vidět a vinicím svědčí.

Roman Dvořák - poradce a dodavatel vinařských strojů

Stroje pro náročný způsob pěstování v úzkém sponu můžete dovézt z Itálie nebo Francie (ale pak se domáhejte servisu). Anebo můžete zavolat Romanu Dvořákovi.  Když se správně zapovídáte, obdržíte mimo dokonalého profesionálního servisu i informaci, že má také vinice v Pasohlávkách.

Lubomír Němeček - kurdějovský hoteliér a restauratér

Desítky večerů diskusí o záměru navrátit vinice do Kurdějova, desítky vypitých sedmiček vína. Plány pomalu přecházely do reality. Vinice v Kurdějově nakonec vysadil nejenom Tomáš ale i Lubomír.

Miroslav Hrabal, Jirka Kunc

Dobře nám radí, jak s vínem pracovat a co v něm hledat. Jejich  názorům a radám ohledně našeho vína nasloucháme a vždy budeme.

Radim Fiala

V Radimovi máme velikou podporu. Jezdí sem za námi, ochutnáváme spolu vína, mluvíme o nich, ale nejenom. Radim je skvělý společník, který navíc šíří slávu našeho vinařství i v kulturním světě. Radime, dojeď kdykoliv. Zasedneme a moudře pohovoříme – samozřejmě u vína.

Radek Jaroš

Kamarád, který vždycky poradí ve věcech horolezeckých a cestovatelských a my pak s radostí posíláme naše vína na cestu do Nového města na Moravě.

MOMO: Designéři na slovo vzatí

Výtvarníci Šimon Rujbr a Martin Ptáček ze studia MOMO interier se při práci na degustačním Sklepě sv. Václava nenechali svázat konvencemi „typického moravského vinného sklepa“.  Do moderně pojatého exteriéru i interiéru zakomponovali řadu originálních uměleckých děl, a prostoru vdechli neobyčejnou atmosféru. Přímo ze sklepa můžete se sklenkou vína pozorovat hvězdy na obloze.

Adam Střapec: Autor vstupního portál

Unikátní sklepní vstupní portál z kovářsky opracovaného černého plechu. Do něj jsou zasazeny vinné láhve, které v kombinaci s režným zdivem dávají vyniknout hře světla. Pro interiér degustačního sklepa jej vyrobil umělecký kovář Adam Střapec – mladý a nadějný umělec. Těsně poté zmizel někde v neurčitých končinách uměleckého světa :-).

Jiří Netík

Uznávaný sochař a autor plastik, které oba objekty zdobí. Kromě toho, že je to výborný výtvarník, je i skvělý muzikant. Doufáme, že nám ve vinařství v našem plánovaném hudebním koutě občas zahraje.

Ing. Arch. Tomáš Zlámal

Ateliér Zlámal nám zpracoval stavební projekty vinařství a vyřídil změnu užívání staveb na komerční provozy. Tomáš vyprojektoval pro vinohrady i velmi netradiční garáž pro zemědělskou techniku, která je z monolitického betonu a je takřka celá zapuštěná do svahu. Spolupracujeme léta a snad to tak i zůstane.

Rostislav Stoklásek, Veronika Ševčíková, Tereza Teplá

Studenti architektury a autoři studie vinařství – a to jak exteriéru, tak i veškerých interiérů. Do předem dané hmoty (regulativ ulice) se jim podařilo zasadit dům, který bude sloužit pro výrobu vína. Všichni již dostudovali a trochu se rozprchli. Tak uvidíme, třeba ještě někdy a něco spolu ...

Jirka Kadrnka

Tomášův společník v MOSSu a spoluvlastník obou objektů. Debatoval a řešil s námi exteriéry i interiéry obou staveb a významně se na nich i konkrétních věcech podepsal. Je autorem názvu „Sklep u Sv. Václava“ a od něj vzešel i nápad zakomponovat příběh Václava přímo do obou našich budov.

Jeden z organizátorů akce „Duel Vín Hustopeče“ s kamarády za kvalitními víny cestuje po celé Evropě. Jsme hrdí, že má v našem degustačním sklepě archiv, kde má uložena vína, která ze svých cest přiveze a která s ním občas pro inspiraci ochutnáváme. My mu pak na oplátku dáme ochutnat ty naše. 

Přemek Grůza a Antonín Krčmář

Majitelé stavební firmy Buildsteel. Oběma patří náš obdiv i dík, že s námi veškeré útrapy staveb dořešili do zdárného konce. Oba jsou odborníci na slovo vzatí, kteří před problémy neutíkají, ale řeší je. S nimi je radost spolupracovat! 

Pavel Košulič, Martina Hyndráková, Magdalena Kořínková a Nela Prášilová

Reklamní mágové a stratégové, kteří nám pomohli nastavit komunikační prostor. A Nela nám zapózovala i jako modelka. 

Jakub Zdechovan

Fotograf, který zdokumentoval stavbu, vinobraní, i veškeré interiéry a exteriéry. Jeho fotky, to je zážitek…

Ondřej Getzel

od horolezectví k vinařství. Taková byla cesta Ondry k nám, aby pro nás nafotil nápadité fotografie vinohradů, a vinařství.

  • Zdeněk Rybář – muž, který zařídil veškeré elektro
  • Roman Machač – guru přes vodo-topo
  • Jan Palčík – jeho parketou je nábytek
  • Dagmar Mlčáková, Richard Hicl, Norbert Hubatka – bez nich by nefungovala logistika a jejich podpora je nezměrná
  • Jan Kobliha – jeho doménou jsou zámečnické práce
  • Peter Jančí – od něj máme nerezové tanky na výrobu vína
  • David Hönig – skvělý kovář a autor mnoha nápadů a zámečnických prvků ve vinařství i degustačním sklepě
  • Petr Ebach – muzikus, co dodat!

Vinařství Václav s.r.o.

Na Hradbách č. ev. 78, 693 01 Hustopeče
IČ: 04466845, DIČ: CZ04466845
společnost je vedena pod spisovou značkou C 90038 u Krajského soudu v Brně

Telefon +420 777 359 966
e-mail: obchod@vinarstvi-vaclav.cz

Andrea Teplá (provoz)
+420 606 716 869
andrea@vinarstvi-vaclav.cz

Petr Očenášek (konzultant)
+420 7764 38 451
petr@vinarstvi-vaclav.cz

Petr Vacenovský (enolog)
vaca@vinarstvi-vaclav.cz
+420 777 359 966

Tomáš Teplý (majitel)
+420 602 702 932
tomas@vinarstvi-vaclav.cz

ZÁKAZ PRODEJE ALKOHOLU
OSOBÁM MLADŠÍM 18 LET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.