Týmová práce

Bez těchto lidí by naše vinařství nikdy nebylo tím, čím (pro nás) je.
Vážíme si jejich nadšení, úsilí a trpělivosti… a s radostí s nimi sdílíme výsledky společné práce.

MOMO: Designéři na slovo vzatí

Výtvarníci Šimon Rujbr a Martin Ptáček ze studia MOMO interier se při práci na degustačním Sklepě sv. Václava nenechali svázat konvencemi „typického moravského vinného sklepa“.  Do moderně pojatého exteriéru i interiéru zakomponovali řadu originálních uměleckých děl, a prostoru vdechli neobyčejnou atmosféru. Přímo ze sklepa můžete se sklenkou vína pozorovat hvězdy na obloze.

Adam Střapec: Autor vstupního portálu

Unikátní sklepní vstupní portál z kovářsky opracovaného černého plechu. Do něj jsou zasazeny vinné láhve, které v kombinaci s režným zdivem dávají vyniknout hře světla. Pro interiér degustačního sklepa jej vyrobil umělecký kovář Adam Střapec – mladý a nadějný umělec. Těsně poté zmizel někde v neurčitých končinách uměleckého světa :-).

Pavel Latýn: Vinohradník s rukama ze zlata

Pavel původně pracoval v Tomášově společnosti MOSS Logistic jako řidič kamionu. Když začala Hustopečemi a Kurdějovem kolovat zpráva, že Tomáš vysadil vinice a už ho nikdy nikdo neuvidí,  protože se udře (a nebo najde vinohradníka, a díky tomu přežije), objevil se Pavel v jeho kanceláři  a začal vyprávět. Vyprávět o tom, jak odmalička s rodinou na vlastních malých vinicích vyráběli poctivá selská vína. Pavlovi kolegové navíc Tomáše upozornili na Pavlovu nebývalou zručnost při drobných i větších opravách aut a strojů obecně – a pak už to nabralo rychlý spád. Od března 2014 se stal neoddělitelnou součástí Vinařství Václav.

Tomáš Teplý o něm říká: „Způsob pěstování na našich vinohradech je natolik atypický, že je třeba neustále hledat optimální technologie, vymýšlet a zdokonalovat postupy (spony, bio, způsob obdělávání, řez atd.). Pavel je v tomto směru neocenitelný. Trpělivý, vytrvalý, nikdy se nevzdává. Je výborný především s technikou. To, co mně trvá celý den, má on hotovo i s přípravou a úklidem stroje za pár hodin. Hlavně mi ale dokázal,  že i když není vše dokonalé a vinice se učíme pořád, vždycky jsme na to dva.“

Adam Střapec

Adam Střapec

Martin Ptáček

Martin Ptáček

Pavel Latýn

Pavel Latýn


Pavel se po letech u nás rozhodl začít podnikat ve stejném oboru a se společníky zakládají nové vinařství. Nezbývá nám než mu poděkovat a popřát hodně štěstí. Ať se daří Pavle!

Pavel1 1240x830
Pavel3 1240x715
Pavel4 1240x919
Pavel5 1240x746
Pavel6 1240x824

Ing. Lubomír Kudelňák: Vinařský guru a mentor

„Ačkoliv už není mezi námi, rád bych ho do týmu přidal,“ říká Tomáš Teplý.

„Byl to asi největší odborník – vinohradník, kterého jsem doposud potkal. Člověk, který mi bez jakéhokoliv důvodu věnoval spoustu svého času. Vyprávěl mi o vinohradech, jezdil se mnou po nich a ukazoval mi rozdíly, a nakonec mi dal dostatek víry a odvahy začít s vinicemi v úzkém sponu s kapacitou 10 000 jedinců na hektar.

První setkání bylo (jak už to tak bývá) naprosto náhodné. Kamarád mi odmítl prodat traktor, dokud to neodsouhlasí pan Kudelňák – abych prý nebyl později zklamaný a nevyčítal mu nevhodnou koupi. Do dnešního dne nevím, čím jsem si zasloužil tak rychlý vstup do vinařské ,první ligyʻ. Zkrátka pan Kudelňák se mě ujal, a celý den se mnou v mrazu jezdil po vinicích. Dostal jsem pochvalu za polohy budoucích vinic, a taky první rady.

Za pár dnů jsem měl jasno. Traktor se kupovat nebude, protože chci vysadit vinice, do kterých se nevejde. Investovat bude třeba do vinic (sazenice, dráty, sloupky, kotvy). Bude to dvojnásobek původně plánované částky. A stroje budou muset počkat.

Pan Kudelňák se pro mě stal neocenitelným mentorem.  Věci mi vysvětloval tak, abych v tom našel logiku, navždy je pochopil a přijal je za své. Čas od času se na mé snažení dojel podívat.  A když konečně došlo i na techniku, poslal mne dál za českým specialistou na vinice s úzkými spony.

Netušil jsem, že je nemocný, a zpráva o jeho úmrtí mne zasáhla jako blesk z čistého nebe. Dnes na něj často na vinici s vděkem vzpomínám. “

Roman Dvořák: Poradce a dodavatel vinařských strojů

Stroje pro náročný způsob pěstování v úzkém sponu můžete dovézt z Itálie nebo Francie (ale pak se domáhejte servisu). Anebo můžete zavolat Romanu Dvořákovi.  Když se správně zapovídáte, obdržíte mimo dokonalého profesionálního servisu i informaci, že má vinici v Pasohlávkách. Z Tomáše a Romana se rychle stali přátelé. Kurdějov nakonec Romanovi učaroval natolik, že od Tomáše koupil několik hektarů pozemků a chystá se vysadit vlastní vinice.

Lubomír Němeček: Kurdějovský hoteliér a restauratér

Desítky večerů diskusí o záměru navrátit vinice do Kurdějova… desítky vypitých sedmiček vína.  Plány pomalu přecházely do reality. Vinice v Kurdějově nakonec vysadil nejenom Tomáš Teplý, ale i Lubomír Němeček. Diskusní večery přetrvávají, jen témata jsou trochu jiná. Jak to asi skončí tentokrát?

Ing. Arch. Tomáš Zlámal

Ateliér Zlámal nám zpracoval stavební projekty vinařství a vyřídil změnu užívání staveb na komerční provozy. Tomáš vyprojektoval pro vinohrady i velmi netradiční garáž pro zemědělskou techniku, která je z monolitického betonu a je takřka celá zapuštěná do svahu. Spolupracujeme léta a snad to tak i zůstane.

Rostislav Stoklásek, Veronika Ševčíková, Tereza Teplá

Studenti architektury a autoři studie vinařství – a to jak exteriéru, tak i veškerých interiérů. Do předem dané hmoty (regulativ ulice) se jim podařilo zasadit dům, který bude sloužit pro výrobu vína. Jsme zvědaví, co tohle trio spolu ještě dokáže!

Jirka Kadrnka

Tomášův společník v MOSSu a spoluvlastník obou objektů. Debatoval a řešil s námi exteriéry i interiéry obou staveb a významně se na nich i konkrétních věcech podepsal. Je autorem názvu „Sklep u Sv. Václava“ a od něj vzešel i nápad zakomponovat příběh Václava přímo do obou našich budov .

Jeden z organizátorů akce „Duel Vín Hustopeče“ s kamarády za kvalitními víny cestuje po celé Evropě. Jsme hrdí, že má v našem degustačním sklepě archiv, kde má uložena vína, která ze svých cest přiveze a která s ním občas pro inspiraci ochutnáváme. My mu pak na oplátku dáme ochutnat ty naše. 

Miroslav Hrabal, Jirka Kunc

Dobře nám radí, jak s vínem pracovat a co v něm hledat. Jejich  názorům a radám ohledně našeho vína nasloucháme a vždy budeme. Za vínem s Oldou najezdili  po celé Evropě spoustu kilometrů.

Jiří Netík

Uznávaný sochař a autor plastik, které oba objekty zdobí. Kromě toho, že je to výborný výtvarník, je i skvělý muzikant. Doufáme, že nám ve vinařství v našem plánovaném hudebním koutě občas zahraje.

Přemek Grůza a Antonín Krčmář

Majitelé stavební firmy Buildsteel. Oběma patří náš obdiv i dík, že s námi veškeré útrapy staveb dořešili do zdárného konce. Oba jsou odborníci na slovo vzatí, kteří před problémy neutíkají, ale řeší je. S nimi je radost spolupracovat!

Radim Fiala

V Radimovi máme velikou podporu. Jezdí sem za námi, ochutnáváme spolu různá vína, mluvíme o nich, ale nejenom. Radim je skvělý společník, který navíc šíří slávu našeho vinařství i v kulturním světě. Radime, dojeď kdykoliv. Zasedneme a moudře pohovoříme – samozřejmě u vína!

Pavel Košulič, Martina Hyndráková, Magdalena Kořínková a Nela Prášilová

Reklamní mágové a stratégové, kteří nám pomohli nastavit komunikační prostor. A Nela nám zapózovala i jako modelka. 

Jakub Zdechovan

Fotograf, který zdokumentoval stavbu, vinobraní, i veškeré interiéry a exteriéry. Jeho fotky, to je zážitek…

Chceme poděkovat i dalším, kteří nám pomohli:

 • Zdeněk Rybář – muž, který zařídil veškeré elektro
 • Roman Machač – guru přes vodo-topo
 • Jan Palčík – jeho parketou je nábytek
 • Dagmar Mlčáková, Richard Hicl, Norbert Hubatka – bez nich by nefungovala logistika a jejich podpora je nezměrná
 • Josef Herold – muž, který ví, jak a co kde v domech funguje
 • Hanka Krejčová – Hance vděčíme za to, že je tu čisto
 • Roman Vachala – díky němu klape organizace akcí
 • Jan Kobliha – jeho doménou jsou zámečnické práce
 • Peter Jančí – od něj máme nerezové tanky na výrobu vína
 • Eda Bařina – a od něj zase dřevěné tanky na výrobu vína
 • Josef Rous – je prostě dobrý kamarád, který pomůže, jak může
 • David Hönig – skvělý kovář a autor mnoha nápadů a zámečnických prvků ve vinařství i degustačním sklepě
 • Roman Pokorný – nebýt Romana, nemáme slaboproud, antény, ani internet
 • Petr Ebach – muzikus, co dodat!

Vinařství Václav s.r.o.

Na Hradbách č. ev. 78, 693 01 Hustopeče
IČ: 04466845, DIČ: CZ04466845
společnost je vedena pod spisovou značkou C 90038 u Krajského soudu v Brně

Telefon +420 777 359 966
e-mail: obchod@vinarstvi-vaclav.cz

Andrea Teplá (rezervace apartmánů a sklepa)
tel.: +420 606 716 869
andrea@vinarstvi-vaclav.cz

Tomáš Teplý
tel.: +420 602 702 932
tomas@vinarstvi-vaclav.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.