Tomáš a Olda

O nas

TOMÁŠ TEPLÝ (spolumajitel)

Když se Tomáš, jehož dosavadním oborem podnikání byla doprava, logistika a drobný development, rozhodl, že se z rodných Hustopečí přestěhuje do malého a klidného Kurdějova, netušil ještě, jak moc tohle rozhodnutí změní život jemu a částečně i celé vesnici. Z jednoho domu, který tady chtěl postavit, se časem stala nová čtvrť 25 domů.

V průběhu výstavby objevil v dobových pramenech záznamy o hektarech původně církevních a šlechtických vinic, a spolu s nimi i zašlou slávu a prosperitu obce. Od nálezu k plánu na obnovení vinic nebylo daleko. Postupně odkoupil část ladem ležících pozemků ve viničních tratích, a pustil se – zpočátku spíš pro odreagování od náročného podnikání v logistice a developmentu – do obnovení místní vinařské tradice.

OLDA VACHALA (spolumajitel)

Olda představuje již čtvrtou generaci rodiny vinařů v okolí Hustopečí. Se svým dědečkem chodil do vinného sklepa od raného dětství. Sklepy dobře znal dlouho předtím, než poprvé vstoupil do školky; víno tak má doslova v krvi. Později, jak začal objevovat krásy a kouzla vín, ho zaujaly především různé postupy a technologie při jeho výrobě, ale i rozdílné přístupy  vinařů k vínu ve světě.

Největší nadšení pro víno a vinaření v něm zažehli jeho dlouholetí přátelé Ing. Jiří Kadrnka a JUDr. Miroslav Hrabal. S nimi i s dalšími milovníky vína měli možnost navštívit ty nejlepší vinařské oblasti a vinařství ve Francii, Itálii, Rakousku a dalších zemích. Z příjemného koníčku, kterým pro něj víno bylo, se tak stala celoživotní láska.

Vinarstvi Vaclav 6
Vinarstvi Vaclav 8
Vinarstvi Vaclav 7

Společná práce na vinicích

Ač se Tomáš s Oldou znají dlouhá léta, dohromady je na myšlenku společného vinařství dovedl až jejich společný kamarád Jirka Kadrnka. Tomáš již v hlavě i na papíře nápad vybudovat vlastní vinařství měl; Olda cítil, že je čas opustit manažerskou pozici ve velké firmě a začít se věnovat tomu, co ho doopravdy naplňuje. U obou nastal čas na zásadní životní změnu. A tak – jak jinak než u láhve vína – probrali své úmysly a plány. Rozhodli se, jít do toho společně. Tomáš se pustil do stavby vinařství a péči o vinice, Olda má pod patronátem organizaci celého vinařství, jeho provoz, a především pak víno samotné – jeho výrobu. Toto neobvyklé spojení doslova přes jednu generaci se ukázalo jako trefa do černého: vinice se jim rozrostly tak, že jich v současné době obhospodařují 7 hektarů.

Pro rok 2017 a dále se vinohradníkem stane po Pavlovi Latýnovi opět Tomáš. Je čas se znovu učit poznávat mladé vinice a obdělávat je stávající i novou technikou. Vinice jsou již skoro postříhány, a tak ještě zbývá vyvázat je a následně projít sezónou ve vinici v souladu s naší koncepcí, kdy se v režimu BIO snažíme o udržení absolutního zdraví hroznů až po sklizeň. Protože jen z takových hroznů se dá vyrobit to správné víno!

Vinarstvi Vaclav 1
Vinarstvi Vaclav 2
Vinarstvi Vaclav 3
Vinarstvi Vaclav 4
Vinarstvi Vaclav 5

Vinařství Václav s.r.o.

Na Hradbách č. ev. 78, 693 01 Hustopeče
IČ: 04466845, DIČ: CZ04466845
společnost je vedena pod spisovou značkou C 90038 u Krajského soudu v Brně

Telefon +420 777 359 966
e-mail: obchod@vinarstvi-vaclav.cz

Andrea Teplá (rezervace apartmánů a sklepa)
tel.: +420 606 716 869
andrea@vinarstvi-vaclav.cz

Oldřich Vachala (objednávky vín)
tel.: +420 602 956 518
oldrich@vinarstvi-vaclav.cz

Tomáš Teplý
tel.: +420 602 702 932
tomas@vinarstvi-vaclav.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.